Chci pozvat Emila!

Služby

Návštěva klientů u lůžek

Klienti s omezenou hybností jistě ocení návštěvu koníka přímo u lůžek. Ze zkušenosti víme, že tito klienti zpravidla vítají setkání s koníkem nejvíce a stává se pro ně nezapomenutelným zážitkem. Než do místnosti ke klientovi terapeutka s koněm vejde, informuje se osobně, případně se doptá zaměstnanců daného zařízení, se kterými vždy spolupracujeme, zda mohou s koněm vejít. U lůžka se terapeutka s klienty snaží navázat nejprve oční, posléze i hmatový kontakt, který je směrován na hlavu koně. Vše je podřízeno přáním a schopnostem navštíveného. Kůň si na zádech vozí plyšovou ovečku, ve které má sponečky, skřipce a další drobnosti, kterými klient může ozdobit koni hřívu a procvičit tak jemnou motoriku. V průběhu setkání hovoří terapeutka s klienty o koni a ti se často rozpovídají o svých zážitcích se zvířaty, které klient choval. I když je Emil vycvičen tak, aby byl velice poslušný a trpělivý, přesto jde o typ návštěvy, která klade na Emila největší nároky.

 

Návštěva skupiny klientů

Skupinové návštěvy se obvykle odehrávají ve společenské místnosti či sále. Za příznivého počasí je možné setkání uskutečnit i venku, a to na zahradě či jiném vhodném místě, kterým dané zařízení disponuje. Při skupinovém setkání se klienti dozví odkud zvíře pochází, čím se živí a jak o něj pečovat. Terapeutka také informuje o metodách výcviku koně, vybrané techniky přímo před klienty předvádí. Tento postup připívá k uvolnění klientů, kteří se posléze sami rozpovídají o svých zážitcích se zvířaty. Celé setkání probíhá v nenucené přátelské atmosféře, je možné si zvíře pohladit, v případě zájmu také připnout ozdobu nebo učesat hřívu.

 

Dětské oslavy

Přejete si dopřát svým dětem návštěvu koníka na jejich narozeninové oslavě? Kamarádský Emil, případně klisnička Romanka Vašim dětem přání splní. Děti si budou moci pohladit opravdového malého koníka, ozdobit mu hřívu a v neposlední řadě se také dozví spoustu zajímavostí. Zkušená chovatelka, která koníka doprovází, dětem zábavnou formou sdělí, odkud zvíře pochází, čím se živí, co má rádo a jak o koníka pečovat.

Připravujeme dalšího koníka