Chci pozvat Emila!

O Emilovi

Co očekávat od naší návštěvy?

Koník Emil náleží k plemeni Falabella, které se vyznačuje velmi malým vzrůstem, přátelskou a klidnou povahou zvířat, která se ráda učí. Tým tvoří se zkušenou hipoterapeutkou Veronikou, která koně cíleně připravuje a cvičí k práci s klienty specifických požadavků. Své odborné zkušenosti získala za dobu svého působení v Centru Kociánka, kde se věnovala léčebným rehabilitacím dětí i dospělých se zdravotním postižením.

Na návštěvu za Vámi Emil přicestuje na míru upraveným užitkovým vozem, který mu poskytuje potřebné zázemí. Budeme proto rádi, pokud nás předem informujete, jakými možnostmi parkování disponuje právě Vaše zařízení. Prosíme, aby byl příslušný personál o příjezdu informován a měl již připraven seznam klientů, kteří by si přáli se s koníkem setkat. Samozřejmě chápeme, že se tento harmonogram vlivem různých okolností může změnit a odvíjí se dle aktuálního zdravotního stavu klienta (spánek, nevolnost a jiné). Na informovanost personálu apelujeme z toho důvodu, abychom maximalizovali čas strávený s klientem.

Samotná návštěva je pro koně velmi náročná jak po psychické, tak fyzické stránce. Koník musí v průběhu setkání čelit několika překážkám, jde například o přepravu výtahem, plošinou, chůzi po dlažbě či kluzké podlaze. Z výše zmíněných důvodů má po celou dobu návštěvy vnitřních prostor na kopytech speciální boty, které jsou především důležité z hlediska jeho bezpečnosti a zároveň šetrné k podlahovým krytinám v domě. Velké nároky jsou po dobu návštěvy kladeny také na poslušnost a trpělivost koně. Není pro něj přirozené stát nehybně u lůžka a být trpělivý, přirozený pro koně je především pohyb.

Z bezpečnostních, zdravotních a v neposlední řadě také výchovných důvodů nesmí být kůň po dobu návštěvy krmen. V průběhu krmení klesá jeho soustředěnost, která by se získávala obtížně zpět. Kůň, jako každé zvíře, potřebuje především řád. Když pracuje, ví, že nepřijímá laskominy. Po práci bude samozřejmě dostatečně odměněn.

Závěrem bychom se chtěli jen krátce zmínit o hygienických návycích koníka. Emil je vycvičený tak, aby svou potřebu konal v době před nebo po návštěvě zdravotnického zařízení. I při největší snaze se může naprosto ojediněle stát, že se kůň vyprázdní na nevhodném místě.

Děkujeme Vám za respektování výše zmíněných zásad, které jsou koncipovány tak, aby přinesly největší užitek klientovi a nadále zdokonalovaly terapeutické schopnosti koně. Velmi rádi Vám zodpovíme případné dotazy týkající se Emilovy návštěvy.

Na setkání s Vámi se těší
Veronika Šranková a Emil

 

Jak to vlastně začalo?

Náš příběh si přečtěte ZDE.

 

Certifikáty naší hipoterapeutky:

Certifikát sociálního pracovníka k přečtení v českém jazyce ZDE, překlad do německého jazyka ZDE.

Certifikát o Přiměřené sebeobraně při poskytování sociálních služeb k přečtení ZDE.

Certifikát o účasti na konferenci o hiporehabilitaci k přečtení ZDE

Certifikát o absolvování programu Eticky myslet, lidsky pečovat k přečtení ZDE

Certifikát o absolvování programu Práce s klientem s poruchami hybnosti v zařízeních sociální péče k přečtení ZDE

Certifikát o úspěšném složení zkoušek základního výcviku jezdce spřežení ZDE

Certifikát o absolvování kurzu hipoterapie u DMO v praxi I. ZDE

 

Emilovy průkazy:

Emilův rodokmen si můžete prohlédnout ZDE.

Emilův identifikační průkaz najdete ZDE

Emilův očkovací průkaz najdete ZDE

Emilovy výsledky zdravotních testů najdete ZDE

 

 

Připravujeme dalšího koníka